TÉMA TÝDNE

Život JE fér!

11. září 2015 v 20:57 | Yonade
Tak si zase vesele prokrastinuju a napadne mě, že bych teda mohla napsat nějaký článek, když jsem tak slibovala, že chci ty intervaly (:D) atd. Téma týdne mě docela zaujalo tím, jak je absurdní. Teda nevim podle čeho většina lidí soudí, že život prostě není fér, a oni jsou ti největší chudáčci, protože nemají to co by si přáli a že ti co mají tak si to nezaslouží a kdoví co ještě.


Podle mě je život 100% fér ke každému. Přece jenom každý máme v životě jiný standard, podle toho do jaké rodiny a podmínek se narodíme a taky jiné myšlení a priority. Teďka někoho napadne: "A co děcka v africe, nebo kdekoli jinde, kde strádají hladem a chudobou?" Napíšu to znova. Mají tam naprosto jiné standardy, a tím samozřejmě nechci popírat, že tím hladem trpí. ALE! Vsadím se o co chcete, že besides these circumstances (sakra já nevim jak se to řekne česky) mají zase na druhou stranu skvělou rodinu, jsou tak nějak vnitřně vyrovnaní (vyrovnanější), přikládají věcem naprosto jinou hodnotu, nemusí řešit kraviny každodenního života jako my, mírně řečeno "obyčejní" lidé. Že nám nedošla výplata za poslední měsíc, naše dítě chodí za školu a nosí špatné známky, pohádali jsme se s někým a náš život completely sucks.

Volba sem, volba tam

28. ledna 2015 v 21:51 | Yonade
Tak já bych si vybrala předně dobré zdraví, úžasného partnera (kterého mimochodem už mám), skvělou kariéru, a bla bla bla bla bla...

Já bych si toho navybírala, kdyby to šlo. A ne, v nadpisu prosím nehledejte žádné dvojsmysly.
Pro mě je teď jediné, co si představím pod pojmem "vyber si", volba výšky a "budoucnosti". Je to šílený, přijde mi, že prostě nevím co chci dělat. Nebo spíš chci moc věcí a nejsem schopná se rozhodnout co by mě bavilo. Po dlouhém procházení stránek různých škol a oborů na netu jsem nebyla o moc chytřejší a ani o moc víc rozhodnutá co se svým životem po střední. Měla jsem pár favoritů, ale každý měl nějaká negativa a já se prostě nemohla rozhodnout. Takže jsem se nakonec rozhodla, že to nebudu hrotit, hodím si roční intenzivní kurz z angličtiny, který zakončím mezinárodní zkouškou a certifikátem (pokud se poštěstí) a během toho roku se prostě rozmyslím.

Ještě do nedávna jsem byla pevně rozhodnutá to takhle udělat a všechny informace ohledně přihlášek na VŠ a přijímaček šly mimo mě. Ale ouha. Táta mě nějakým zázračným způsobem překecal, ať si aspoň zkusím podat přihlášku a udělat přijímačky, tam kam chci nejvíc. Že prý je to škoda, to nezkusit. To je sice pravda, ale já už byla pevně rozhodnutá, se výškou nezaobírat. Po dlouhém přemýšlení a zvažování pro a proti, jsem se nakonec rozmyslela to aspoň zkusit. Domluvila jsem se s tátou, že veškeré náklady mi zaplatí, takže proč to nezkusit ;). Přece jenom, kdyby mě tam vzali, tak by to byla paráda. Sice při pomyšlení, jak težký to určitě bude, a že dalších 5 let se budu potit nad učením mě značně odrazuje, ale na druhou stranu pracovat se mi zaprvé nechce a zadruhé by mě asi nikam nevzali. Tak možná do Kauflandu za pokladnu, ale to fakt nechci :D.

Takže jsem velice zvědavá, jak to vlastně dopadne. A jestli mě vezmou, tak to bude docela vzrůšo. Každopádně mi držte palce, ať to dopadne jakkoli :).

Co vy? Jak jste si vybírali VŠ? Byla to pro vás těžká volba, nebo jste šli opravdu najisto? Myslíte, že je lepší VŠ mít, nebo radši jít hned po střední pracovat a vydělávat?

Yonade

PS: Děkuji za všechny reakce, budu potěšena :).
 
 

Reklama