Život JE fér!

11. září 2015 v 20:57 | Yonade |  TÉMA TÝDNE
Tak si zase vesele prokrastinuju a napadne mě, že bych teda mohla napsat nějaký článek, když jsem tak slibovala, že chci ty intervaly (:D) atd. Téma týdne mě docela zaujalo tím, jak je absurdní. Teda nevim podle čeho většina lidí soudí, že život prostě není fér, a oni jsou ti největší chudáčci, protože nemají to co by si přáli a že ti co mají tak si to nezaslouží a kdoví co ještě.


Podle mě je život 100% fér ke každému. Přece jenom každý máme v životě jiný standard, podle toho do jaké rodiny a podmínek se narodíme a taky jiné myšlení a priority. Teďka někoho napadne: "A co děcka v africe, nebo kdekoli jinde, kde strádají hladem a chudobou?" Napíšu to znova. Mají tam naprosto jiné standardy, a tím samozřejmě nechci popírat, že tím hladem trpí. ALE! Vsadím se o co chcete, že besides these circumstances (sakra já nevim jak se to řekne česky) mají zase na druhou stranu skvělou rodinu, jsou tak nějak vnitřně vyrovnaní (vyrovnanější), přikládají věcem naprosto jinou hodnotu, nemusí řešit kraviny každodenního života jako my, mírně řečeno "obyčejní" lidé. Že nám nedošla výplata za poslední měsíc, naše dítě chodí za školu a nosí špatné známky, pohádali jsme se s někým a náš život completely sucks.


Já teda nevim jestli někdo vůbec pochopí, co přesně tím myslím, ale i tak mám pocit, že to musím napsat. Snažím se říct hlavně to, že všechno co se nám stane, má nějaký následek a tím pádem i příčinu. Někdy nepoznáme ani jedno a říkáme tomu smůla, nebo v lepším případě štěstí. Já věřím tomu, že špatné věci, které se nám dějí jsou buď potrestání za něco, co jsme kdysi udělali a nebo pokud jsme nikdy nic špatného neudělali, tak je to poučení do budoucna, abychom neudělali určitou chybu. A TO JE FÉR. To samé dobré věci. Někdo řekně, že někomu se dějou samé supr věci a že má štěstí, ale tohle je podle mě zase odměna za naši snahu, nebo to, že děláme dobré věci. Zase na druhou stranu lidé, kteří mají bohatství a slávu to nemusí mít tak růžové v soukromí. Někdo se na venek tváří jakoby nic, ale uvnitř ho něco zžírá. Nemusí to třeba být ani žádný reálný (už vím to slovo, hmotný) problém, ale třeba jen pocit prázdnoty.

A už podle toho si myslím, že všechno je v našich životech vyváženo. I když nám to tak třeba v tu chvíli nepřipadá, ale myslím že to tak je. Samozřejmě je to subjektivní, je to vždy o tom jací ti lidé jsou a jak ty úspěchy, či neúspěchy vnímají a prožívají. Princip je ale podle mě u všech stejný.

Doufám, že mě tu nikdo neukamenuje. Je to můj subjektivní názor, takhle to vidím já. Nikomu to nepodsouvám, že by si to měl také myslet a rozhodně neprohlašuju že by to měla být 100% pravda, a že nic jiného kromě toho už není. Takže to berte s rezervou prosím :)

Yonade
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama