Kouzlo analogového focení

3. září 2015 v 20:15 | Yonade |  VLKY PLKY
aneb právě jsem se zamilovala <3
Tak brouzdám po netu a přemýšlím, co ještě poradit našim aby mi koupili na narozky a napadne mě foťák. Sice moc nefotím, ale kdybych měla čím, tak určitě začnu. Tak jsem si řekla, že něco do 1000,- by misnad koupit mohli a ani by je to nemrzelo, kdybych to náhodou nepoužívala (:D).
Vždycky jsem chtěla polaroid, ačkoli film je do něj velice drahý, ale přece jenom fakt, že si můžete fotku vyvolat okamžitě po nafocení je velice lákavý. Hlavně já taky miluju staré věci, takže pro mě dvojnásob (ne, nejsem hipster). Polaroid, jsem ale musela zavrhnout, vzhledem k tomu, že tatínek mi ho odmítal koupit, i když jsem ho přesvědčovala, že se to tak neprodraží, protože budu s fotkama šetřit a fotit jen výjimečné momenty. Nakonec jsem ale přišla k rozumu, že se to opravdu nevyplatí. Možná až budu pořádně vydělávat a budu si moct dovolit vyhodit peníze za naprostou zbytečnost (krásnou zbytečnost).
Takže jsem jen tak nezávazně čučela a prohlížela všechno možné. Samozřejmě jsem si neodpustila podívat se do sekce klasických fotoaparátů a víte co jsem tam našla?

Tuhle naprosto famózní krásku <3. Okamžitě jsem se zamilovala. A co víc, stojí jen do 1000,- takže je dost pravděpodobné, že by mi mohla jednou patřit! Jmenuje se Holga 120 a dělá naprosto dokonalé fotky. Tedy vlastně, spíš dost nedokonalé, ale právě v tom je její kouzlo a dokonalost. Jediný její háček je v tom, že fotí na svitkový film, který je troch větší než běžný a pro mě jakožto začátečníka není tak úplně to pravé ořechové. Sice se dá dokoupit adaptér, ale pokud si to nebudu objednávat ze zahraničí, tak stojí stejně co ten foťák (:D). Ale jestli se mi to podaří, tak budu úplně nejšťastnější na světě! Plus jestli dám opáčko z matiky tak to budu gigamegamaxisuperšťastnáááá!
V dnešní digitální době se mi hrozně líbí, že se na tohle nezapomíná. Bez toho by tu ty digitální foťáky nebyly. Pro mě je to parádní pocit dívat se při focení do kukátka. Focení se tak stává víc osobnější, než když jen pozorujete displej. Teda, né že bych byla nějaký velký fotograf (nejsem ani malý), ale když už něco fotím, přijde mi, že koukáním přes displej se to nedá tak zachytit, jako když přitisknete oko na kukátko. Hlavně bych si pak chtěla zkusit sama vyvolat film. Vsadím se že z toho pak máte úplně jiný pocit, když vše uděláte sami. A právě to bych chtěla někdy zažít.
Yonade
PS: Můžete mi někdo vysvětlit proč mi to blog.cz vyhazuje tak hnusně a bez odstavců? :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama