Volba sem, volba tam

28. ledna 2015 v 21:51 | Yonade |  TÉMA TÝDNE
Tak já bych si vybrala předně dobré zdraví, úžasného partnera (kterého mimochodem už mám), skvělou kariéru, a bla bla bla bla bla...

Já bych si toho navybírala, kdyby to šlo. A ne, v nadpisu prosím nehledejte žádné dvojsmysly.
Pro mě je teď jediné, co si představím pod pojmem "vyber si", volba výšky a "budoucnosti". Je to šílený, přijde mi, že prostě nevím co chci dělat. Nebo spíš chci moc věcí a nejsem schopná se rozhodnout co by mě bavilo. Po dlouhém procházení stránek různých škol a oborů na netu jsem nebyla o moc chytřejší a ani o moc víc rozhodnutá co se svým životem po střední. Měla jsem pár favoritů, ale každý měl nějaká negativa a já se prostě nemohla rozhodnout. Takže jsem se nakonec rozhodla, že to nebudu hrotit, hodím si roční intenzivní kurz z angličtiny, který zakončím mezinárodní zkouškou a certifikátem (pokud se poštěstí) a během toho roku se prostě rozmyslím.

Ještě do nedávna jsem byla pevně rozhodnutá to takhle udělat a všechny informace ohledně přihlášek na VŠ a přijímaček šly mimo mě. Ale ouha. Táta mě nějakým zázračným způsobem překecal, ať si aspoň zkusím podat přihlášku a udělat přijímačky, tam kam chci nejvíc. Že prý je to škoda, to nezkusit. To je sice pravda, ale já už byla pevně rozhodnutá, se výškou nezaobírat. Po dlouhém přemýšlení a zvažování pro a proti, jsem se nakonec rozmyslela to aspoň zkusit. Domluvila jsem se s tátou, že veškeré náklady mi zaplatí, takže proč to nezkusit ;). Přece jenom, kdyby mě tam vzali, tak by to byla paráda. Sice při pomyšlení, jak težký to určitě bude, a že dalších 5 let se budu potit nad učením mě značně odrazuje, ale na druhou stranu pracovat se mi zaprvé nechce a zadruhé by mě asi nikam nevzali. Tak možná do Kauflandu za pokladnu, ale to fakt nechci :D.

Takže jsem velice zvědavá, jak to vlastně dopadne. A jestli mě vezmou, tak to bude docela vzrůšo. Každopádně mi držte palce, ať to dopadne jakkoli :).

Co vy? Jak jste si vybírali VŠ? Byla to pro vás těžká volba, nebo jste šli opravdu najisto? Myslíte, že je lepší VŠ mít, nebo radši jít hned po střední pracovat a vydělávat?

Yonade

PS: Děkuji za všechny reakce, budu potěšena :).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 anonymní sr*č anonymní sr*č | 29. ledna 2015 v 0:25 | Reagovat

Jakožto teprve druhák na gymplu, kterej byl před dvěma rokama přijatej i na uměleckou, tak soucítím s tvým nerozhodným stavem. Svědomí do mne vždy alespoň jednou do měsíce udeří, že jsem zvolil špatně. Mám dvě vize budoucnosti a to jednu uměleckou a druhou algologickou(studium řas).

Řekl bych, že pokud člověk už nakonci střední naprosto tápe. Měl by asi jít pracovat. Takových lidí je hodně a osobně myslim, že ani ne desetina z nich jsou "renesanční" lidé co by mohli jit studovat jakoukoliv vš. Ale dnešní doba přeje titulum. Je zde hafo humanitních pseoudověd.

A ačkoliv předpokládám, že ti to již někdo říkal, ale když člověk přeruší studium, je návrat strašně těžký.

Zejména druhej odstavec asi vyzní zle, ale není to mířeno na tebe(s tvou situaci jsem obeznamen pramalo). Je to spíš jen to, že se mi naskytla příležitost někam vecpat svuj anonymní nazor na současné studium vš.

S veškerou úctou: anonymní sr*č

2 Yonade Yonade | Web | 30. ledna 2015 v 9:13 | Reagovat

[1]: Děkuji za komentář :) Já jsem si taky v prních ročnících často pohrávala s myšlenkou, že jsem zvolila špatně, ale nakonec mi došlo, že líp jsem asi ani zvolit nemohla.
Já nad prací uvažovala, jenže mám takový obor neobor, se kterým se toho moc dělat nedá, takže práce nepřipadá v úvahu. Proto jsem se rozhodla původně pro tu jazykovku. Nevypadla bych tak úplně z učení a mohla bych se dál v klidu rozhodovat.
Přesně tak, kdybych šla pracovat a pak někdy dodatečně si chtěla VŠ udělat, už bych se k tomu asi nedokopala. Ještě když jsem šílenej lenoch :D.

3 Kika Kika | E-mail | Web | 1. února 2015 v 22:32 | Reagovat

přehlídla jsem to, nebo v článku není zmíněný obor? :)

4 Yonade Yonade | Web | 2. února 2015 v 23:10 | Reagovat

[3]: Nepřehlídla, není tam schválně :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama