Čtvrtek, 20. listopadu

20. listopadu 2014 v 21:32 | Yonade
21:06

Brej déén :P

Tak jsem zase tady, živá a zdravá. No, zdravá... Jak se to vezme. Tělesně asi jo, ale duševně spíš ne-e. V úterý jsem byla poprvé ve škole po týdením vyleháváním doma z nemoci. Ve středu zas u doktorky, takže volníčko :P A ono jak "na potvoru" dneska ani zítra škola není, páč nám tam někdo nastražil bombu. No není to ironie? Já se tam tak těším a takhle
to dopadne :D.


No nic no, už by stačilo blbých vtípků. Zrovna čtu velice zajímavou knížku od - asi není právné označení oblíbeného, spíš: stále více se mi zamlouvajícího autora Paula Coelha, Veronika se rozhodla zemřít. Je pravda, že tohle je v pořadí teprve druhá knížka, kterou od něj čtu - první byl Alchymista - ale jeho styl psaní se mi velice líbí. V této knize se hodně řeší chápání normality a odlišnosti. Jakože někdo vidí v kravatě kravatu a někdo jen pitomý kus hadru co nosí chlapi na krku a vlastně nemá žádné užití, kromě toho že škrtí. V souvislosti s tím mě napadá jediná otázka. Co je vlastně PRAVDA? Podle mě velice subjektivní pojem, který vidí oči každého člověka jinak. Ale jelikož máme jakýsi řád a stanovy, a za ty staletí co tu jsme i jisté zvyklosti, všichni vidí jedinou pravdu a to je tak, kterou káže společnost. Jakože tráva je zelená a nebe modné a růže červené(kromě jiných barev). Ale uvažovali jste někdy že pravda vždy nemusí být pravda. Když někdo naučí malé dítě špatně poznávat barvy, budou je mít ostatní za blázna. Přece ta fialka co tu kvete má modrou(popřípadě fialovou) barvu a né hnědou jak říká ono dítě. Jenže to dítě nevidí jinou barvu, vidí tu samou jen ji pojmenovává jinak, tak jak ho to někdo naučil a podle něj je pravda tohle. Mimochodem doufám, že mě aspoň někdo pochopí, tohle se opravdu špatně vysvětluje. Prostě chci říct, že podle mě si pravdu utváříme sami. Vždyť po staletí lidé věřili, že země je placatá. A také to byla ta jediná pravda, která existovala. A pro ně to byla pravda taková, jako je pro nás teď ta, že země je kulatá (pokud chcete tak trochu šišatá).

Tak už dost o pravdě, mám z toho hlavu jako balón. Zoufale bych si přála někoho s kým bych mohla vést tyhle filozofické debaty. Pokouším se o to s přítelem, ten ale bohužel asi přemýšli naprosto odlišně než já a není s to mé smýšlení pochopit. Pro něj je prostě pravda pravda, a balón je balón a není to ponorka jak by to řekl třeba někdo jiný (třeba duševně chorý, v jehož světě by to byla naprostá pravda). Já zase nechápu, jak tohle může někdo nevidět a nepochopit. Ale už dost.

Dneska jsem se nějak rozepsala. Už to radši ukončím, třeba si to někdo přečte. Du sledovat Doctora Who a rozplývat se nad tímto mistrovským britským seriálovým dílem.

Mějte se všichni pěkně.

PS: A zkuste někdy takhle filozofovat. O čemkoliv. Je to docela osvěžující oproti každodenní rutině ;)
PPS: Omlouvám se za překlepy a pravopisné chyby, už se mi to nechce opravovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama